הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפולי הפלזמה, ה-FDA והאישור הפזיז
27.8.20

בחודש מרץ השנה ערכו רופאים בסין ניסוי ראשון בטיפול בחולי קורונה קשים בעזרת פלזמה – נוזל הדם של חולים שהבריאו, שאמור להכיל נוגדנים נגד הנגיף. הטיפול, שנעשה על חמישה חולים בלבד, שיפר לכאורה את מצבם ועודד ביצוע ניסויים קליניים גדולים יותר בכל רחבי העולם.

 

אחד הניסויים הגדולים שנערכו עד כה נעשה במרכז הרפואי מאיו קליניק במינסוטה. ממצאיו היו הבסיס העיקרי להודעת מינהל המזון והתרופות (FDA) בארצות הברית על מתן אישור לשימוש בפלזמה כטיפול חירום לחולי קורונה קשים. תוצאות המחקר פורסמו ב-12 באוגוסט השנה כמאמר ראשוני בלבד שלא עבר ביקורת עמיתים, בשרת medRxiv המיועד לפרסומים מקדימים כאלה.

 

אולם יותר ויותר מסתמן שהודעת ה-FDA יצאה בעקבות לחץ פוליטי מצד ממשל הנשיא דונלד טראמפ (שמתגלם, איך לא, בציוץ של הנשיא בטוויטר), כנראה מתוך רצון להראות שיפור בטיפול במשבר הקורונה לפני הבחירות בנובמבר. ואכן, באופן לא שגרתי ההודעה כללה הפעם מובאה מפיו של מזכיר שירותי הבריאות של הארגון אלכס אזר (Azar) שהכריז כי האישור הוא "ציון דרך והישג של מאמצי הנשיא טראמפ להציל חיים ממחלת COVID-19".

 

מאת ד"ר גל חיימוביץ'

 

 

למאמר>>


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007