הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כמה זמן שורד נגיף הקורונה על משטחים?
23.8.20

מגפת COVID-19 התפרצה כבר לפני יותר משבעה חודשים, ועדיין שאלות רבות על אופן התפשטות הנגיף נותרו ללא מענה מספק. אחת השאלות שמדירה שינה מעיני רופאים, מדענים וכל מי שבריאות הציבור קרובה לליבו היא האם מחולל המחלה, נגיף הקורונה SARS-CoV-2, מופץ גם דרך משטחים שאדם חולה נגע בהם או פלט עליהם רוק. לשם כך עלינו לדעת כמה זמן הוא מסוגל להישאר פעיל על משטחים מכל מיני סוגים.

 

סקירת מאמרים שהתפרסמה בחודש יוני ריכזה את הממצאים שהצטברו על משך הזמן שבו נגיף הקורונה מסוגל לשרוד של משטחים חשופים מחוץ לגוף האנושי. נמצא כי על משטחי נחושת ולייטקס הוא החזיק מעמד רק ארבע או שמונה שעות בהתאמה.

 

לעומת זאת, על פלדה, בד, נייר, זכוכית ועץ הנגיף שרד בין יומיים לחמישה ימים, ועל פלסטיק אפילו יותר. עוד נמצא שכאשר טמפרטורת הסביבה עולה מעל 30 מעלות צלזיוס קטן משמעותית משך הזמן בו נגיפי SARS-CoV-2 נשארים פעילים על גבי משטחים שונים. בניגוד לטמפרטורה, בתנאים של לחות גבוהה הנגיף משגשג יותר זמן לעומת תנאי יובש. חשוב לציין שרבים מהניסויים הבודקים את משך הזמן בו נגיפי הקורונה שורדים על משטחים נעשים בתנאי מעבדה ובשימוש בכמות התחלתית גבוהה יחסית של נגיפים פעילים - אלפים עד עשרות מיליונים. לשם השוואה נגיף השפעת לדוגמה נמצא בכמות של עשרות עד מאות נגיפים בלבד בטיפות אירוסולים, וניתן להניח שלא כולם פעילים ומסוגלים להדביק. כך שבהחלט ייתכן ש"בעולם האמיתי" הסכנה להדבקה  נמוכה יותר.   

 

מאת עידו קופר

 

 

למאמר>>


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007