הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

COVID-19: סינדרום דלקתי רב מערכתי
13.8.20

נכון לסוף יולי 570 מקרים של סינדרום דלקתי רב מערכתי דווחו ל-CDC. גיל החולים נע משבועיים ועד עשרים שנים, וכשלושה רבעים מהם היו היספאנים או שחורים.

 

מצב הרקע הנפוץ ביותר היה השמנה. מרבית המטופלים היו חיוביים לנגיף קורונה, כולם הדגימו תוצאות חיוביות בבדיקת RT-PCR או סרולוגיה. 86% סבלו ממעורבות של לפחות ארבעה איברים – במרבית המקרים מערכת העיכול, המערכת הקרדיווסקולארית ועור. החוקרים זיהו שלושה סוגים של הסינדרום.

 

הסוג הראשון (גיל ממוצע - תשע שנים) לווה לרוב על ידי שוק, אי ספיקת לב, כאבי בטן, ועליה בסמני הדלקת. הסוג השני (גיל ממוצע – עשר שנים) אופיין בסימפטומים של מערכת הנשימה הנצפים לרוב במחלת קורונה. הסוג השלישי (גיל ממוצע – שש שנים) נטה להיות חמור פחות, ואופיין לרוב במעורבות של העור. שיעורי התמותה היו 0.5% בסוג הראשון, 5.3% בסוג השני ו-0.0% בסוג השלישי.

 

 

 

לידיעה>>


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007