הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם מסכות בד מגינות מקורונה?
11.8.20

מחקרים רבים הראו שמסכות הגנה מפחיתות את הסיכון להידבק – ובעיקר להדביק אחרים, בנגיף הקורונה החדש ובנגיפים אחרים שגורמים למחלות נשימתיות. רוב המחקרים בחנו את המסכות המקצועיות המיועדות במקור לשימושם של צוותים רפואיים: מסכות המגן הנשימתיות N99 ו-N95, ומסכות מנתחים הכחולות.

 

אולם אנשים רבים כיום מכסים את פניהם במסכות רב-פעמיות ומאולתרות העשויות מצעיפים, בנדנות וחולצות טריקו. המגמה הזו נחשבת חיובית, שכן היא מסייעת למנוע מחסור במסכות לצוותים רפואיים ולאוכלוסיות אחרות בסיכון גבוה, וגם משיקולים סביבתיים וכלכליים.

 

מסכות בד שיוצרו על פי הנחיות משרד הבריאות אכן נחשבות יעילות, אך אין מספיק נתונים על היעילות של מסכות בהכנה עצמית או כיסויי פנים מאולתרים. המידע הזה חשוב מאוד, משום שלסוגי בד שונים יש צפיפות שונה ולכן חדירות שונה לאירוסולים – טיפות הרוק הזעירות הנושאות את הנגיף באוויר.

 

מאת ד"ר בת שחר דורפמן

 

 

למאמר>>


 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007