הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם דחיית זריקת ה- denosumab הבאה מגבירה את הסיכון לשברים?
9.8.20

מחקר מודל מבריטניה מצא סיכון מוגבר לשברים בעמוד השדרה על רקע איחור של מעל ל-16 שבועות בקבלת הזריקה הבאה.

 

Denosumab ניתנת במרפאה מידי חצי שנה. היות והמטופלים מאחרים לרוב לחזור לקבלת הזריקה הבאה, בדקו החוקרים את הרשומות הרפואיות של 790 מרפאות, על מנת לבסס מודל שיעריך את ההשלכות של שלושה אינטרבלים שונים לטיפול באוסטיאופורוזיס. בזמן (חזרה לקבלת הזריקה בתוך 4 שבועות מהמועד המומלץ), עיכוב קל (עיכוב של 4-16 שבועות), עיכוב ממושך (מעל ל-16 שבועות).

 

הסיכון המצטבר לשבר בתוך שישה חודשים מקבלת הזריקה על פי המועד המומלץ היה 27.3 פר אלף (בזמן), 32.2 (עיכוב קל), 42.4 (עיכוב ממושך), אך מודל המגמה לא היה מובהק סטטיסטית. עבור שברים בעמוד השדרה יחסי הסיכון היו 1.48 עבור עיכוב קל ו-3.91 עבור עיכוב ממושך.

 

 

 

לידיעות>>


לידיעות>>

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007