הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כל גידול והחיידקים שלו
6.8.20

 

אחת התובנות הרפואיות החשובות של העשור האחרון היא שלחיידקים הגדלים בגופנו יש השפעה מרחיקת לכת על תפקודנו הפיזיולוגי – בייחוד בכל מה שנוגע לתזונה, אך גם בקשר לטיפולים תרופתיים, לדלקות כרוניות ועוד. לפני כשלוש שנים הראה מחקר שחיידקים נמצאים גם בגידולים סרטניים בלבלב, ושהם יכולים לפרק תרופות כימותרפיות וכך לעזור לתאים הממאירים להתגבר על הטיפול. אולם שאלות רבות נשארו עדיין פתוחות: האם מדובר במקרה חריג, או שחיידקים נפוצים גם בגידולים אחרים? ואם זה המצב, האם לכל גידול יש חיידקים ייחודיים משלו? והאם הם מסייעים לתאי הסרטן או מעכבים את גידולם? 

 

במחקר חדש שפורסם בכתב העת Science, הפוסט-דוקטורנטיות דבורה נג'מן ואילנה לוויתן מקבוצת המחקר של פרופ' רביד שטראוסמן ממכון ויצמן למדע, יחד עם עמיתיהן, ניסו לענות על חלק מהשאלות הללו. החוקרים בדקו נוכחות חיידקים בכאלף גידולים משבעה סוגים שונים, ובכ-500 רקמות תקינות, שנלקחו מאנשים בריאים או מרקמות בְּרִיאוֹת הסמוכות לגידול בגופם של חולי סרטן. 

 

 

מאת ד"ר גל חיימוביץ'

 

 

למאמר>>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007