הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הסכנות החדשות של עריכה גנטית בעוברים
2.8.20

 

על פי ההערכות של ארגון הבריאות העולמי (WHO), יש מעל עשרת אלפים מחלות גנטיות שמקורן בפגם גנטי בגן יחיד. בעשור האחרון מתחוללת מהפכה עצומה בתחום העריכה הגנטית, מתוך מחשבה שיהיה אפשר לתקן פגמים אלו בעוברים, וכך לאפשר להורים הסובלים ממחלות גנטיות להביא לעולם ילדים בריאים. הסיבה לקפיצה ביכולת הזאת היא השימוש במערכת קריספר (CRISPR) – טכנולוגיה זולה ומהירה לעריכה גנטית של כל רצף DNA שנבחר.

 

אולם שלושה מחקרים חדשים מראים שהטכנולוגיה עשויה לגרום לנזק גנטי רב – מחיקת מקטעים של אלפי בסיסי DNA, ואפילו כרומוזום שלם.

 

ניסיונות לבצע עריכה גנטית של עוברים אנושיים החלו להתפרסם לפני שנים ספורות. הידוע שבהם היה פרסום של רופא סיני שטען שיצר תאומות עם מוטציה שתגן עליהן מפני הדבקה בנגיף HIV, אשר גורם למחלת האיידס. הפרסום גרר דיון נרחב על האתיקה של עריכה גנטית בבני אדם, ובפרט על ההשלכות הבריאותיות של השימוש בטכנולוגיית קריספר, שעדיין לא נחקרו מספיק.

 

מאת ד"ר גל חיימוביץ

 

 

למאמר>>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007