הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אל תוך נגיף הקורונה
26.7.20

 

מול שלל התעלומות שנותרו לגבי נגיף הקורונה החדש ומחלת COVID-19 שהוא מחולל, מדענים יצרו מצבור מדהים של ידע מפורט, בתוך זמן קצר להדהים.

 

ייתכן שאלפי סוגים שונים של נגיפי קורונה מאכלסים את עולמנו. ארבעה מהם אחראים לרבים ממקרי ההצטננות. שניים נוספים כבר הציתו התפרצויות מדאיגות של מגפות: ב-2002 גרם נגיף ממשפחת הקורונה למחלת הסארס (תסמונת נשימתית חריפה חמורה: Severe Acute Respiratory Syndrome), שהרגה יותר מ-770 איש ברחבי העולם, וב-2012 חולל זן אחר את תסמונת MERS (תסמונתת נשימתית מזרח תיכונית: Middle East Respiratory Syndrome), שגבתה יותר מ-800 קורבנות. הסארס  גוועה בתוך כשנה; ה-MERS עדיין איתנו.

 

נגיף הקורונה החדש ביותר, SARS-CoV-2, חולל מגפה עולמית הרבה יותר קטלנית, בין השאר כי אחרי שהוא מדביק אדם הוא יכול להישאר נסתר עוד זמן רב. אדם שנדבק בנגיף הסארס לא הדביק אחרים עד שחלפו בין 24 ל-36 שעות מתחילת התסמינים, כגון חום ושיעול יבש; אנשים שחשו ברע יכלו כך להיכנס לבידוד לפני שהספיקו להעביר את המחלה לאחרים.

 

אבל אנשים שחלו ב-COVID-19 יכולים להעביר את הנגיף עוד לפני שהם מפגינים תסמינים ברורים. מכיוון שהם לא מרגישים חולים, גברים ונשים שנדבקו ממשיכים לעבוד, לנסוע, לצאת לקניות, לאכול בחוץ ולחגוג במסיבות, וכל אותו זמן הם נושפים נגיפי קורונה למרחב האווירי של האנשים סביבם.

 

מאת מרק פישטי, גל מנלה

 

 

למאמר>>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007