הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תיקון ריאות להשתלה בעזרת חזיר
21.7.20

 

עבור חולים במחלות כמו נפחת הריאות או סיסטיק פיברוזיס, השתלת ריאה עשויה להציל חיים ולאפשר להם לחזור לתפקוד מלא, ללא תלות באספקת חמצן חיצונית. אך הביקוש עולה על ההיצע, ובכל שנה מתים חולים רבים בעודם ממתינים לריאה מתאימה. אפילו כאשר נמצא תורם מתאים, לעתים קרובות הריאות אינן במצב טוב מספיק להשתלה: רק כעשרים אחוזים מהריאות הנתרמות בריאות מספיק בשביל שיושתלו בחולים. כל דרך שתגדיל את אחוז הריאות הראויות להשתלה תוביל להצלת חיים.

 

לפני כעשר שנים פיתחו רופאים מטורונטו שיטה שבעזרתה הצליחו לשפר את מצבן של חלק מהריאות. בשיטה זו, המכונה "זילוח (פרפוזיה) של הריאות מחוץ לגוף" (ex vivo lung perfusion, או EVLP), הריאות הפגועות מוחזקות באזור סטרילי, בטמרפרטורת הגוף, כשהן מחוברות למכונת הנשמה וגם לצינורות המזרימים אל כלי הדם שלהם נוזל שמכיל חמצן וחומרי מזון. הטיפול הזה מאפשר לריאות להתאושש ולחדש את עצמן, ובחלק מהמקרים מאפשר להן להגיע למצב טוב מספיק כדי שיהיו ראויות להשתלה. מאז ועד היום כ-600 ריאות, שהוגדרו  לא ראויות להשתלה, עברו EVLP ולאחר מכן הושתלו בהצלחה בחולים.

 

מאת ד"ר יונת אשחר

 

 

למאמר>>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007