הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

COVID-19: BMI בהיריון וחומרת המחלה
21.7.20

מחקר גדול מהעיר ניו יורק מצא כי BMI אימהי של 30 ומעלה היה קשור עם מחלה חמורה או קריטית, אשר הגבירה את הסיכון ללידה מוקדמת.

 

החוקרים בחנו את המאפיינים הקליניים ונתוני הלידה של 241 נשים, שחלו בקורונה בטרימסטר השלישי להריון. סך הכול 102 נשים היו ללא סימפטומים, 46 פיתחו סימפטומים במהלך שהותן בבית החולים, ו-93 דיווחו על סימפטומים בתחילת המחקר. 42% מהנשים היו ללא סימפטומים, 27% עם מחלה קלה, 26% עם מחלה חמורה, ו-5% עם מחלה קריטית. מבין 236 תינוקות שנבדקו לקורונה 6 נמצאו חיוביים.

 

הגורם היחידי שנמצא קשור לחומרת מחלת הקורונה היה ה-BMI של האם (BMI ≥30 kg/m2 (P=0.001)). נשים עם מחלה חמורה או קריטית נמצאו בסיכון מוקדם ללידה מוקדמת או בניתוח קיסרי.

 

 

הם מסכמים "לצורך משנה זהירות אנו ממליצים לבצע בדיקות סקר לאיתור RNA של נגיף הקורונה, ולהאריך את תקופת ההמתנה מ-28 ל-56 ימים לאחר היעלמות הסימפטומים".

 

 

לידיעה>>


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007