הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

היתרונות והסיכונים שבבדיקות סקר לאיתור סרטן השד
19.7.20

היתרונות והסיכונים שבבדיקות סקר לאיתור סרטן השד בקרב השורדות מסרטן בגיל הילדות שטופלו בהקרנות לבית החזה

 

מחקר מודל מציע כי בדיקת סקר שנתית של MRI החל מגיל 25-30 עם או ללא ממוגרפיה בעלת תועלת.

 

במחקר השתתפו כ-55 אלף נשים אמריקאיות שעברו הקרנות לאזור החזה בגיל הילדות לטיפול בסרטן, נתון המציב אותן בסיכון גבוה ב-30% לאבחנה של סרטן שד שניוני בגיל 50 – רמת סיכון הדומה לזו של הנושאות מוטציה בגן BRCA-1.

 

החוקרים השתמשו בשני מודלים, כמו גם במידע נוסף, על מנת להעריך את היתרונות, הסיכונים, והיחס עלות-תועלת של בדיקת MRI שנתית עם או ללא ממוגרפיה החל מגיל 25, 30, או 35.

 

ללא בדיקת סקר הסיכון לתמותה מסרטן השד היה 10%-11%. בהשוואה לאי ביצוע בדיקות סקר, בדיקת MRI וממוגרפיה מידי שנה החל מגיל 25 הפחיתו את התמותה מסרטן השד ב-56%-71%. מנגד, בדיקת MRI שנתית בלבד הפחיתה את שיעורי התמותה מסרטן השד ב-56%-62%. תחילת בדיקות הסקר בגיל 30 הדגימה יחס עלות-תועלת גבוה יותר בהשוואה לתחילת הבדיקות בגיל 25.

 

 

לידיעה>>


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007