הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השימוש ב-metformin בקרב הסובלים מאי ספיקת כליות
14.7.20

הסיכון ל-lactic acidosis היה זניח בקרב חולים עם הפחתה קלה עד בינונית בתפקוד הכליות.

 

במסגרת המחקר האמריקאי נבדקו מטופלים חדשים ב- metforminאו ב-sulfonylurea, שהמשיכו לקבל את התרופות לאחר שה- estimated glomerular filtration rates (eGFRs)שלהם פחת מתחת ל- 60 mL/minute/1.73 m2 או לאחר שרמות הקריאטנין בסרום שלהם עלו מעל ל-1.4 mg/dL בגברים או מעל ל-1.5 mg/dL בנשים. כ-25 אלף מטופלים ב- metformin הושוו עם כ-25 אלף מטופלים ב-sulfonylurea.

 

שיעורי האשפוז עקב lactic acidosis היו דומים בקרב שתי הקבוצות. ממצאים דומים נמצאו אף כאשר בוצע תת ניתוח של חולים עם eGFR נמוך.

 

 

לידיעה>>


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007