הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופות להורדת לחץ הדם מפחיתות את הסיכון לדמנציה
24.5.2020

טיפול להורדת לחץ הדם מפחית במעט את הסיכון לדמנציה או לקות קוגניטיבית, אלו מסקנותיה של מטה אנליזה שפורסמה בכתב העת JAMA.

 

החוקרים ניתחו נתונים מ- 12 מחקרים אקראיים שהשוו תוצאות קוגניטיביות בין משתתפים שטופלו בתרופות נגד יתר לחץ דם לבין אלו שהוקצו בצורה אקראית לקבוצות הביקורת (פלצבו, תרופה אלטרנטיבית נגד יתר לחץ דם או יעד לחץ דם גבוה יותר). כ 92,000 משתתפים נכללו.

 

במהלך מעקב של 4 שנים בממוצע, טיפול להורדת לחץ הדם היה קשור לשיעור נמוך יותר באופן מובהק סטטיסטית של דמנציה או ליקוי קוגניטיבי (7.0% לעומת 7.5% בביקורת).

 

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007