הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Afib: סיכון נמוך יותר לשברים בקרב המטופלים ב- DOACs בהשוואה ל- Warfarin
24.5.2020

ממצאים ממחקר תצפיתי שפורסם בכתב העת ,Annals of Internal Medicine מוסיפים עדויות כי נוגדי קרישה ישירים (DOACs) קשורים לסיכון נמוך יותר לשברים בהשוואה ל- Warfarin, בקרב חולים עם פרפור פרוזדורים .(AF)

 

החוקרים התבססו על מאגר נתונים של רשומות בריאות אלקטרוניות מהונג קונג, כמעט 24,000 מבוגרים (גיל ממוצע, 74) עם אבחנה חדשה של AF קיבלו מרשמים חדשים ל- DOACs (apixaban, dabigatran, או rivaroxaban) או warfarin, משנת 2010 עד 2017. לאורך מעקב חציוני של כ- 15 חודשים, התרחשו כ- 400 שברים אוסטאופורוטיים.

 

ניתוחים מותאמים מצאו כי כל DOACs היו קשורים לסיכון נמוך משמעותית לשברים בהשוואה ל- Warfarin, (יחסי הסיכון נעו בין 0.52 עם rivaroxaban ל- 0.65 עם .(dabigatran בהשוואה זה לזה, שוםDOAC  לא היה טוב יותר מאחר.

 

החוקרים מציינים כי למספר חלבונים התלויים בוויטמין K יש תפקיד במטבוליזם של העצם.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007