הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תרופה למלריה יעילה נגד הקורונה? עוד מוקדם לקבוע
24.3.20

 במקביל לנסיונות לפיתוח חיסון נגד נגיף הקורונה החדש, המירוץ למצוא את התרופה לטיפול במחלה של אלה שנדבקו מתנהל במלוא עוזו. ככל שנמצא תרופה מהר יותר, כך ניתן יהיה לטפל בחולים ואולי לרפאם במהירות, ובכך להפחית מהעומס על מערכות הבריאות עד לפיתוח חיסון שימנע הדבקות חדשות.

 

בימים האחרונים עלו לכותרות, ונשלחו בפוסטים ובוואטסאפ, התרופות נגד מלריה כלורוקווין (Chloroquine) והידרוקסיכלורוקווין (Hydroxychloroquine) כתרופות אפשריות לטיפול במחלת הקורונה COVID-19.

 

אולם למרות ממצאים ראשוניים מעודדים, והצהרות רבות רושם של יזמים, פוליטיקאים וחברות תרופות שכבר תורמות את המלאי שלהן (אולי על חשבון חולים במחלות אחרות שזקוקים לתרופה?), כדאי להתייחס לנושא בזהירות, עד לביצוע מחקרים מקיפים. כבר כיום מתחילות לעלות עדויות גם על הנזק העלול להגרם מהתרופות הללו, כפי שיתואר

  

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר גל חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007