הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

1 מתוך 12 ילדים מדווח על נטיות אובדניות
17.3.20

אין זה נדיר כי ילדים צעירים ידווחו על נטיות אובדניות – מחשבות או התנהגות, והוריהם עשויים שלא להיות מודעים לכך, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- Lancet Psychiatry.

 

במסגרת המחקר האמריקאי נבדק מדגם לאומי מייצג של 8000 ילדים בגילאי 9-10 שנים, שעברו הערכה ממוחשבת שעסקה במחשבות ונטיות אובדניות. המטפלים בילדים דיווחו אף הם על הנטיות האובדניות של ילדיהם.

 

סה"כ, 8.4% מהילדים דיווחו על נטיות אובדניות בעבר או בהווה, 0.9% דיווחו כי היו להם אי פעם תוכניות אובדניות, ו- 1.3% דיווחו כי אי פעם ניסו להתאבד. המטפלים נטו פחות לדווח על הנ"ל:  לדוגמא, 0.6% דיווחו כי לילדיהם היו תוכניות אובדניות.

 

הגורמים המנבאים העקביים ביותר להתנהגות אובדנית היו פסיכופתולגיות ודיווח של הילד על קונפליקטים במשפחה. יש לציין כי הסיכון לאובדנות היה גבוה יותר ככול שמשך הצפייה במסכים במהלך סוף השבוע היה ארוך יותר, והיה נמוך יותר ככול שמשך ההשגחה ההורית היה גבוה יותר.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007