הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר חדש מעריך גורמים הקשורים להפרעות חרדה
5.3.20

מחקר חדש שנערך בקנדה וכלל מבוגרים מעל לגיל 45 מצא קשר בין הדיאטה וגורמים נוספים לבין הסיכון להפרעת חרדה.

 

ראשית, החוקרים מצאו כי אנשים שלא אכלו הרבה פירות וירקות נוטים יותר לסבול מהפרעת חרדה בהשוואה לאלה עם צריכה גבוהה של פירות וירקות.

 

"אלה שצרכו פחות משלושה מקורות של פירות וירקות מדי יום, הציגו סיכוי גבוה ב- 24% להיות מאובחנים עם הפרעות חרדה," ציינו החוקרים. כאשר רמות השומן הכולל בגוף עלו מעבר ל- 36%, הסבירות להפרעת חרדה עלתה ביותר מ- 70%.

 

ממצאי המחקר אישרו עדויות קודמות המצביעות על כך שנשים נוטות יותר לחוות חרדה. על פי המחקר החדש, 1 מכל 9 משתתפות סבלה מהפרעת חרדה. לשם השוואה, רק 1 מכל 15 משתתפים גברים חוו חרדה.

 

בנוסף, נמצא כי רווקים הציגו סיכוי גבוה ב -27% לפתח הפרעת חרדה בהשוואה לנשואים, כמו גם אנשים עם רמת הכנסה נמוכה יותר.

 

אנשים החיים עם שלוש בעיות בריאות כרוניות או יותר היו גם בעלי סיכוי גבוה יותר לחוות הפרעת חרדה, בהשוואה לבני גילם ללא בעיות בריאותיות.

 

בקרב המשתתפים הסובלים מחרדה, 16.4% סבלו משלושה מצבים בריאותיים אחרים, 8.3% סבלו משני מצבים בריאותיים אחרים, 6.3% סבלו ממצב בריאותי אחד אחר, ורק 3% דיווחו כי לא סבלו מבעיות בריאות אחרות.

 

על פי הסקרים, אנשים שלא נולדו בקנדה אך היגרו לשם הציגו שכיחות נמוכה יותר לחוות חרדה. התוצאות הראו כי 6.4% מהמהגרים סבלו מהפרעת חרדה, לעומת 9.3% מהנשאלים ילידי קנדה.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007