הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נקודת התורפה של ההרזיה בגיל מבוגר
28.1.20

כבר שנים רבות ידוע שהשמנה פוגעת בבריאותם של הסובלים ממנה. היא מגדילה את הסיכון לסבול מיתר לחץ דם ורמת כולסטרול גבוהה בדם, וקשורה למחלות כמו התקפי לב, סוכרת, דלקת פרקים וסיבוכי היריון. לכן, לירידה במשקל יתרונות בריאותיים רבים. אולם לירידה במשקל יש גם חסרונות  וכעת מתברר כי ירידה לא מבוקרת במשקל עלולה להוביל לירידה גם במסה הרזה, כלומר ברקמות הגוף שאינן שומן, כמו השרירים, וגם לפגוע בצפיפות העצם.

 

מחקרים על הקשר בין משקל לבין בריאות העצם מראים תוצאות מגוונות אצל ילדים ומבוגרים צעירים. נמצא למשל כי ככל שמשקל הגוף גבוה יותר, גם צפיפות המינרלים בעצמות גבוהה יותר – דבר התורם לחוזקן. בה בעת נמצא כי כשמדובר בעודף משקל קיצוני שמורכב בעיקר ממסת שומן, העצמות דווקא נוטות להיות שבירות יותר. אולם מתברר שבגיל השלישי המצב משתנה. מחקרים רבים מראים כי ירידה במשקל אצל קשישים מלווה בירידה בצפיפות העצם ובסיכון מוגבר לשברים. 

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר בת שחר דורפמן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007