הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בריאות הלב: האם נשים זוכות לטיפול לא נכון?
28.1.20

מחקרים עדכניים מראים כי התעלמות מגורמי סיכון ספציפיים למין, למחלות לב, הביאה לכך שנשים נמצאו בסיכון גבוה יותר למות מאי ספיקת לב בהשוואה לגברים.

 

הכותבים קוראים לשירותי הבריאות לשקול את ההבדלים הביולוגיים בין גברים לנשים בעת טיפול במחלות לב.

 

המחברים מסכמים את תוצאותיהם של למעלה מ- 18 מחקרים עיקריים שבדקו את הגורמים הסיבתיים למחלות לב בכל מין.

הממצא המוחץ היה שנשים נמצאות בסיכון גבוה יותר לקבל טיפול לא נכון מכיוון שאנשי מקצוע בתחום שירותי הבריאות אינם מצליחים לאתר סימפטומים או גורמי סיכון הייחודיים לנשים.

נתונים עולמיים מראים כי השמנת יתר אצל נשים נמצאת במגמת עלייה, וכפי שמסבירה הסקירה, נשים אוגרות שומן באופן שונה מגברים. כידוע אגירת שומן מהווה סיכון לסוכרת סוג 2 ומחלות לב.

 

ההורמון אסטרוגן פועל כדי להפריע לתסמונת המטבולית על ידי מניעת היווצרות רקמת חיבור בלב. הדבר גם מסייע לשמור על לחץ דם יציב. אולם הירידה באסטרוגן המתרחשת במהלך גיל המעבר עשויה להגביר את הסיכון להתקשחות העורקים ולמחלות שלאחר מכן.
הנתון מסייע להסביר מדוע יתר לחץ דם נפוץ יותר בקרב נשים מעל גיל 60 בעוד שאצל גברים, יתר לחץ דם שכיח יותר לפני גיל 60.

 

החוקרים מסבירים כי אצל נשים ההשפעות של גורמי סיכון כמו עישון, השמנת יתר ולחץ דם גבוה עולות לאחר גיל המעבר ויש לקחת זאת בחשבון.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007