הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תזונה דלת שומן יכולה להפחית את רמות הטסטוסטרון בקרב גברים?
28.1.20

מחקר חדש מגלה שתזונה דלת שומן מורידה במעט את רמות הטסטוסטרון בסרום אצל גברים. בשלב זה לא ברור האם ההבדלים הם בעלי משמעות קלינית.

 

מחברי המחקר החלו בכוונה להעריך את ההשפעות של ארבע דיאטות על רמת הטסטוסטרון:

  • תזונה דלת שומן, כהגדרתה על פי איגוד הלב האמריקני  (AHA)
  • תזונה ים תיכונית, הכוללת צריכה גבוהה של פירות, ירקות ודגנים מלאים וצריכה מינימאלית של חלבון מן החי ומוצרי חלב, וכן שומנים מן החי
  • תזונה דלת פחמימות, כהגדרתה על ידי ה AHA –
  • תזונה לא מוגבלת

 

במסגרת הסקר הגברים בני 18-80 הגישו היסטוריה תזונתית של יומיים ועברו בדיקת טסטוסטרון בסרום.

 

בסך הכול, החוקרים ניתחו נתונים של 3,128 גברים. בעוד ש- 457 גברים מקבוצה זו עקבו אחר דיאטה דלת שומן ו- 764 עקבו אחר דיאטה ים תיכונית, רק שניים עקבו אחר דיאטה דלת פחמימות. החוקרים שללו אפוא דיאטה זו מניתוחם.

 

"גילינו שגברים שדבקו בתזונה שמגבילה שומנים היו בעלי רמות טסטוסטרון נמוכות יותר בסרום, מאשר גברים שדבקו בדיאטה לא מוגבלת".

 

"המשמעות הקלינית של ההבדלים הקטנים ברמות הטסטוסטרון בסרום בין הדיאטות השונות אינה ברורה. נדרש מחקר פרוספקטיבי עתידי על מנת לאשש ממצאים אלה ולהבהיר את המנגנונים שבהם דיאטה עלולה להשפיע על רמות ההורמון בסרום". סיכמו החוקרים.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007