הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אור חדש על החיים המורכבים
26.1.20

על פי סיפורי המיתולוגיה היוונית, פְּרוֹמֶתֶאוּס היה אחד הטיטאנים – הענקים הקדומים – שיצר את האדם והחזיר לו את האש שהאלים שללו ממנו. כעת חוקרים מיפן קראו על שמו יצור מיקרוסקופי שנמצא על התפר שבין יצורים פשוטים למורכבים.

 

אפשר לחלק את עולם החי לשתי קבוצות עיקריות: פְּרוֹקָריוֹטִים, כלומר תאים חסרי גרעין, קבוצה הכוללת את החיידקים (bacteria) והארכאונים (Archea), ואֵיקָריוֹטִים – בעלי גרעין – קבוצה הכוללת בין השאר את כל הצמחים, הפטריות, חד-תאיים כמו אמבות ופלנקטון ובעלי החיים. ההבדל העיקרי בין פרוקריוטים לאֵיקריוטים הוא שאצל אלה האחרונים ישנם אברונים – מדורים עטופים בקרום שבכל אחד מהם מתרחשים תהליכים ביולוגיים ייחודיים. גרעין התא הוא האברון המכיל את החומר הגנטי, מערכות הרשת האנדופלסמטית והגולג'י אחראיות על מיון חלבונים והליזוזום על פירוק חלבונים ואברונים פגומים. לאיקריוטים ישנו גם אברון מיוחד נוסף – המיטוכונדריה – "מפעלי האנרגיה" של התא. המיטוכונדריה (ביחיד: מיטוכונדריון) מיוחדים בכך שיש להם חומר גנטי עצמאי משלהם וכל הראיות מצביעות על כך שבעבר הרחוק תא קדום אסף לתוכו חיידק שהיה למעשה האב הקדמון של המיטוכונדריה. האירוע הזה התרחש ככל הנראה לפני לא יותר מ-2 מיליארד שנים, אחרי שנגמרה תקופת החימצון הגדולה.

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר גל חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007