הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החלב הנוטף מהשיניים
23.1.20

אחת התקוות הגדולות בתחום חקר תאי הגזע היא שבעתיד נוכל לשקם באמצעותם רקמות פגועות, או אפילו להצמיח איברים חדשים מתאים של המושתל עצמו בלי להסתכן בדחייתם. כעת, מחקר שנעשה על עכברים מעלה את האפשרות שאפשר יהיה לחדש רקמות של שדיים באמצעות תאי גזע שנלקחו דווקא מהשיניים.

 

כל שן מתחילה את דרכה בתור אוסף של תאי גזע אפיתליים, כלומר תא גזע של רקמות שמצפות משטחים חיצוניים של איברים בגוף. משם תאים כאלה יכולים להמשיך ולהפוך לתאים אחרים בעלי זהות מוגדרת, כמו זקיק שערה, בלוטת חלב או שיניים (תאים דנטליים), בתהליך שנקרא התמיינות. במהלך ההתפתחות התא מתקבע על זהות ספציפית ונשאר בה עד סוף החיים. באזור השיניים החותכות של מכרסמים יש תאי גזע אפיתליים-דנטליים (DESC), שמסוגלים להפוך לכל סוגי התאים של השן אך לא לתאים אחרים, ובזכותם השיניים ממשיכות לגדול כל החיים.

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת גל פרלמן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007