הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם א.ק.ג מסייע לאבחנה של מטופלים עם סינקופה?
23.1.20

ההנחיות העדכניות ממליצות על ביצוע echocardiography (echo) למטופלים עם סינקופה רק במקרים בהם קיימת מחלת לב פעילה או ממצאים אב-נורמאליים בבדיקה גופנית או בבדיקת א.ק.ג.

 

החוקרים ערכו ניתוח רטרוספקטיבי של אבחנות שניתנו בעקבות בדיקות א.ק.ג ל- 139 מטופלים (80% מעל לגיל 65) שהופיעו עם סינקופה (90% ללא היסטוריה של סינקופה). כל המטופלים עברו בדיקות א.ק.ג ו- echo.

 

מטופלים עם בדיקה גופנית תקינה הדגימו שיעור הימצאות נמוך של ממצאים חריגים בבדיקת ה- echo, בהשוואה לנבדקים עם ממצאים אב-נורמאליים בבדיקה הגופנית (0.8% מול 36%). בדומה, נבדקים עם א.ק.ג נורמאלי הדגימו שיעור המצאות של ממצאים אב-נורמאליים בבדיקת ה- echo, בהשוואה לנבדקים עם ממצאים אב-נורמאליים (2% מול 23%).

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007