הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פורסמו קווים מנחים לטיפול פרופילקטי למניעת דימומים ממערכת העיכול
9.1.20

proton-pump inhibitors יעילים יותר מ- histamine-2 receptor antagonists להפחתת הסיכון לדימום ממערכת העיכול בקרב חולים קשים המצויים בסיכון גבוה, אך אלו המלצות "חלשות", כך מפרסם ה- BMJ. מנגד קיימת המלצה "חזקה" שלא להשתמש ב- sucralfate.

 

על פי ההמלצות, המטופלים המצויים בסיכון הגבוה ביותר, מדגימים סיכוי גבוה מ- 4% לסבול מדימום ממערכת העיכול. הללו, כוללים מטופלים עם בעיות קרישה או מחלת כבד כרונית, או חולים מונשמים.

מצויים בסיכון אף מטופלים המדגימים שניים ומעלה מהמצבים הבאים: הנשמה מלאכותית והזנה אנטרלית, פגיעה חריפה בתפקודי הכליות, ספסיס או שוק.

 

דיכוי חומציות, "ככול הנראה לא השפיע" על שיעורי התמותה או משך האשפוז, אשפוז בטיפול נמרץ, או הנשמה מלאכותית, ציינו החוקרים.

 

ההמלצות מבוססות על network meta-analysis שכללה מעל ל- 12,000 חולים קריטיים מ- 72 מחקרים.

 
 

לידיעה >>

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007