הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שימוש באבקות באזור איבר המין אינו מגביר את הסיכון לסרטן השחלות
9.1.20

שימוש באבקות באזור איבר המין אינו מגביר את הסיכון לסרטן השחלות, כך מצא מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA. חששות הועלו כי אבקות עשויות לעורר תגובה דלקתית על ידי גירוי רקמת האפיתל בשחלות או בחצוצרות. טלק אף עשוי להימצא בסמיכות לאזבסט הוא אף מדגים דמיון פיזי לקרצינוגן.

 

עבור הניתוח, אספו החוקרים מידע על מעל ל- 250,000 נשים ללא סרטן שחלות בתחילת המחקר. כ- 38% דיווחו על שימוש באבקות באזור איבר המין. לאורך מעקב של 11 שנים (חציון), כ- 2,200 נשים לקו בסרטן השחלות.

 

סה"כ, נשים שהשתמשו באבקות לא נמצאו בסיכון מוגבר לתחלואה, אפילו לא הללו שדיווחו על שימוש תכוף או ממושך.

 
 

לידיעה >>

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007