הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקות אגן ובדיקות Pap מיותרות נפוצות בקרב נשים צעירות
9.1.20

נשים צעירות מארה"ב עוברות פעמים רבות בדיקות אגן או Pap זאת על אף ההנחיות הממליצות נגד ביצוען, כך עולה ממחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

מבין 3400 נשים צעירות בגילאים 15-20 שהשתתפו בסקר, 23% דיווחו כי עברו בדיקת אגן ידנית בשנה החולפת. מעל למחצית מהבדיקות הללו היו ככול הנראה לא נחוצות – כלומר, נעשו כחלק מהבדיקה השגרתית שבוצעה לצעירות לא הרות, ללא התקן תוך רחמי, שלא טופלו לאחרונה עקב מחלת מין מדבקת.

 

יתר על כן, 19% מהמשיבות עברו בדיקת Pap בשנה החולפת, מהן, כשלושה-רבעים היו ככול הנראה לא נחוצות. (בדיקות Pap לרוב אינן מומלצות לפני גיל 21).

 
 

לידיעה >>

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007