הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

על גלי הזיכרון
7.1.20

חולדה ישנה אולי נראית שלווה, אך אל תטעו: בתוך ראשה הפרוותי מתחולל מאבק. שני סוגים של גלי מוח "מתחרים" ביניהם וקובעים אם היא תצליח לזכור מידע חדש – כך עולה ממחקר חדש שהתפרסם לאחרונה בכתב העת Cell. ייתכן שזו התשובה לשאלה מדוע מידע מסוים נחרת בזיכרוננו כשאנו ישנים, בזמן שאחר נעלם כלא היה.

 

ההבחנה שני גלי המוח היריבים הללו עוזרת ליישב רעיונות שנראים סותרים לכאורה: מחקרים שונים הראו  חיזוק של זיכרונות במהלך השינה ואחרים דווקא את החלשתם, כלומר שכחה של מידע בזמן השינה. חוקרת השינה ג'ינה פו (Poe) מאוניברסיטת קליפורניה, שלא היתה מעורבת במחקר, אמרה לאתר Science News: "המחקר החדש יסייע לאחד בין תחומי השינה והלמידה".

 

החוקרים, בהובלת מדען המוח קרונש גנגולי (Ganguly) מאוניברסיטת קליפורניה, לימדו חולדות לבצע משימה של שליטה בצינורית מים באמצעות ממשק מוח-מחשב, שמתרגם את פעילות המוח לתזוזה של הצינורית. לאחר שעה של שינה נבדקה יכולת הלמידה של החולדות, כלומר, משך הזמן שנדרש להן לבצע את המשימה בפעם השנייה בהשוואה לראשונה: ככל שפרק הזמן היה התקצר יותר, הלמידה טובה יותר. צוות המחקר הבין מהר מאוד שהצלחת החולדות היתה תלויה במידה מכרעת בכך שישנו אחרי התרגול.

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר עידו מגן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007