הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ניתוח בריאטרי מפחית את הסיכון לסרטן העור
7.1.20

מחקר שוודי משנת 2009 מצא כי אנשים עם השמנת יתר שעברו ניתוח בריאטרי נהנו מסיכון נמוך יותר לחלות בסרטן. כאשר פורסמו התוצאות, לא היו מספיק נתונים על מנת להעריך אם הניתוח הבריאטרי השפיע באופן ספציפי על הסיכון לסרטן העור .


החוקרים המשיכו לעקוב אחר המשתתפים מהמחקר המקורי במשך 18.1 שנים בממוצע. הניתוח החדש כלל נתונים על 2,007 אנשים עם השמנת יתר שעברו ניתוח בריאטרי וכ -2,040 מקרי ביקורת שסבלו מהשמנת יתר אך קיבלו טיפול קונבנציונאלי בלבד, כגון ייעוץ לאורח חיים.


לאורך 15 שנה, הנבדקים מקבוצת המחקר איבדו בממוצע 21.6 קילוגרמים בעוד שאלו מקבוצת הביקורת נותרו במשקל קבוע יחסית.


בסך הכול, 23 אנשים מקבוצת המחקר פיתחו סרטן עור ממאיר - קרצינומה של תאים קשקשיים או מלנומה ממאירה, בהשוואה ל- 45 אנשים מקבוצת הביקורת.


החוקרים מצאו כי ההבדל הגדול ביותר בין שתי הקבוצות נגע למלנומה ממאירה. בקבוצת הביקורת היו 29 מקרים של המחלה, ואילו בקבוצת המחקר רק 12 מקרים. נתון השווה להפחתה של 57% בסיכון למלנומה ממאירה.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007