הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הפרשת אבנים בכליות: טיפול משולב בשתי תרופות עשוי להקל על הכאב
31.12.19

אבנים בכליות בדרך כלל עוזבות את הגוף ללא התערבות רופא, אך התהליך עשוי להיות איטי וכואב.


הצוות שעומד מאחורי מחקר זה מצא שילוב של שתי תרופות עשוי להרפות את דפנות השופכנים ולמנוע כאב.


הם התחילו על ידי זיהוי של 18 תרופות הנרשמות בדרך כלל לטיפול בנושאים כגון יתר לחץ דם וגלאוקומה.


מכיוון שהחוקרים חשדו כי תרופות המופנות ישירות לשופכן עשויות להיות יעילות יותר, הם חשפו תאי שופכה אנושיים הגדלים במעבדה לתרופות, על מנת לקבוע עד כמה התרופות יכולות להרפות את רקמת השופכה.


בסופו של דבר נמצאו שתי תרופות בעלות הביצועים הטובים ביותר, אחת התרופות nifedipine היא חוסם תעלות סידן המשמשת לטיפול בלחץ דם גבוה. השנייה הא מעכב Rho קינאז, הניתן לטיפול בגלאוקומה.


לאחר מכן נחשפו לתרופות שופכנים שהוסרו מחזירים. החוקרים עקבו אחר תדירות ואורך ההתכווצויות הקשורות להעברת האבנים ומצאו כי שילוב התרופות כמעט וחיסל התכווצויות אלה.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007