הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אימוני מיינדפולנס עשויים להוריד את לחץ הדם
31.12.19

יש ראיות אנקדוטיות כי מדיטציה ואימון mindfulness יוכלו להפחית לחץ דם גבוה. יחד עם זאת, אישור קליני לטענות אלה היה נדיר עד לחודש שעבר.


הכותבים מדווחים על תוצאות תוכנית להפחתת לחץ דם מבוססת מיינדפולנס (MB-BP) המיועדת במיוחד "להעריך כדאיות והשפעות על מנגנוני ויסות עצמי פרוקסימליים."


המשתתפים שנרשמו לתכנית MB-BP חוו הפחתה משמעותית ברמותלחץ הדם, שהייתה עדיין בתוקף בבדיקות המשך שנה לאחר הניסוי.


החוקרים פיתחו תוכנית בת 10 מפגשים שעקבה אחר 43 משתתפים עם לחץ דם גבוה במשך שנה. יותר מ 80% מהמשתתפים סבלו מיתר לחץ דם.


התוכנית כללה אימוני מיינדפולנס והסברים כיצד התנהגויות שונות יכולות לתרום ללחץ דם גבוה. כמו כן עודדו המשתתפים ליטול באופן קבוע תרופות כפי שנקבע על ידי הרופאים שלהם.


לאחר שנה, לחץ הדם של המשתתפים עדיין היה נמוך בהשוואה לקו הבסיס. בנוסף, כישורי הניהול העצמי שלהם נותרו חזקים.


המשתתפים שהפיקו תועלת מרבית מהתוכנית היו אלה עם יתר לחץ דם בלתי מבוקר שלב 2, המאופיין במדידה סיסטולית של מעל 140 מ"מ כספית. משתתפים אלה ראו ירידה ממוצעת של 15.1 מ"מ כספית.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007