הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אזור מפתח במוח קטן יותר בקרב נשים הנוטלות גלולות למניעת היריון
31.12.19

בבסיס המוח נמצא אזור קטן אך מכריע, הפועל כרכז בקרה למערכות העצבים וההורמונליות. כעת, מצא מחקר חדש כי הוא קטן משמעותית בקרב נשים המשתמשות בגלולות למניעת הריון.

 

לצורך המחקר גייסו החוקרים 50 נשים במצב בריאותי טוב, 21 מהן נטלו גלולות למניעת הריון.

 

הצוות ביצע סריקות MRI ולאחר מכן השתמש במתודולוגיה מאומתת כדי לאמוד את נפח ההיפותלמוס.

 

החוקרים מצאו כי הנשים שנטלו גלולות למניעת הריון היו בעלות נפח נמוך יותר של ההיפותלמוס בהשוואה לאלה שלא השתמשו באמצעי מניעה אוראליים.

 

למרות שהמחקר מצא כי אין קשר ראוי לציון בין נפח היפותלמי ליכולתה הקוגניטיבית של האישה, או יכולת החשיבה, הממצאים הראשוניים מצביעים על קשר בין נפח היפותלמי קטן יותר לבין כעס מופחת.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007