הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לנוגדן שלי שלוש פינות
29.12.19

נוגדנים הם מולקולות של מערכת החיסון שתפקידן לזהות פולשים ולהוביל להשמדתם. לנוגדנים הטבעיים המיוצרים בגוף יש שתי זרועות, שמזהות את אותה מולקולת מטרה ולכן כל נוגדן מזהיר את מערכת החיסון מפני גורם עוין אחד ויחיד. כעת פיתחו חוקרים נוגדנים תלת-כיווניים, שמזהים שלוש מולקולות שונות. בבדיקות על חיות מעבדה הם עוררו תגובה חיסונית חזקה יותר נגד תאים סרטניים.

 

נוגדנים הם חלבונים שצורתם דומה לאות Y – בסיס שממנו יוצאות שתי זרועות. בכל זרוע יש אזור שמזהה באופן ייחודי אנטיגן אחד – מולקולה שמופיעה על גבי פולש ספציפי, למשל חלבון מעטפת של נגיף. בעקבות זאת מופעלים תאים של מערכת החיסון, כגון מערכת המשלים ותאי T, שתפקידם להשמיד את הפולש.

 

הנוגדנים מיוצרים בגוף באופן טבעי על ידי תאי B של מערכת החיסון. אולם אפשר גם לייצר אותם באופן מלאכותי – לדוגמה על ידי גידול תאי B המייצרים את הנוגדן הרצוי בתרבית. דרך נוספת היא להכניס לתאי B גֵן שמכיל את המידע הדרוש לייצור הנוגדן הרצוי. כך מיוצרות למשל תרופות אימונותרפיות המבוססות על נוגדנים, כמו הרצפטיןקיטרודה או אלמטוזומאב.

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר גל חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007