הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סמני דלקת כגורמים המזהירים מפני דמנציה
29.12.19

המחקר, המופיע בכתב העת Neurology , בחן את הקשר בין סמן דלקתי בדם (sCD14) לבין דמנציה. התקווה היא כי סמנים ביולוגיים אלו יסללו את הדרך לחיזוי דמנציה.


המחקר החדש, שנבע משני מחקרים מבוססי קהילה, בדק יותר מ- 4,700 משתתפים. במחקר אחד, גילם הממוצע של הנבדקים היה 69, ובמחקר השני 72. בשני המחקרים מדדו החוקרים את רמות ה- SCD14 בדם.


במחקר הראשון נערכו סריקות MRI מוחיות ובדיקות קוגניטיביות במהלך השנה הראשונה וסיבוב שני של בדיקות לאחר 7 שנים. כמו כן הנבדקים נסקרו לדמנציה במשך 9 שנים בממוצע.


במחקר השני הצוות ביצע בדיקת MRI מוח תוך 3 או 4 שנים מתחילת המחקר ובדיקת MRI שנייה כעבור 5 שנים.

החוקרים מצאו כי רמות גבוהות של sCD14 היו קשורות לפגיעה מוחית ולהזדקנות, כמו גם לירידה קוגניטיבית.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007