הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כיצד פירות וירקות מפחיתים את הסיכון לסרטן המעי הגס?
29.12.19

מחקר שבדק תחילה אספירין כטיפול מונע לסרטן המעי הגס, גילה מנגנון שעשוי להסביר כיצד הפירות והירקות מפחיתים את הסיכון להתפתחות מחלה זו.

 

גורמי הסיכון לסרטן מעי גס כוללים גורמים תזונתיים מסוימים, כגון תזונה עשירה בבשר אדום ובשר מעובד, כמו נקניקיות. גורמי סיכון אחרים כוללים עודף משקל והשמנה .

 

כעת, החוקרים זיהו את הפוטנציאל של המטבוליט פלבנואיד למניעת סרטן המעי הגס. תרכובת זו מופיעה בפירות וירקות, כגון פטל שחור, אוכמניות , ענבים אדומים, תפוחים, בצל סגול , ברוקולי, רימון, תותים, משמשים, כרוב אדום, וקליפות חציל סגול, כמו גם שוקולד ותה.

 

מחקרים קודמים זיהו כי פלבנואידים, תרכובות טבעיות בפירות וירקות, מעכבים סרטן, אך איש לא ידע מה הופך אותם ליעילים.

 

החוקרים ערכו ניסויים בתפקיד המטבוליטים של אספירין ונגזרות אחרות של חומצה סליצילית וביכולתם לעכב את צמיחת תאי הסרטן.

 

במהלך תהליך זה גילה הצוות כי החומצה 2,4,6-trihydroxybenzoic acid (2,4,6-THBA) - תרכובת המיוצרת כאשר חיידקי מעיים מפרקים פלבנואידים - מעכבת את האנזימים המעורבים בחלוקת התא.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007