הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר חדש מצא 'קשר חזק' בין vaping לדיכאון
19.12.19

מחקר שנערך לאחרונה הגיע למסקנה כי אנשים שמעשנים סיגריות אלקטרוניות נוטים פי שניים לדווח על דיכאון קליני מאלו שמעולם לא השתמשו במכשירי אידוי, המתאם היה חזק במיוחד בקרב אנשים צעירים יותר.

 

החוקרים בדקו נתונים שנאספו מכמעט 900,000 מבוגרים שנדגמו באופן אקראי במחקר חתך שנערך בין השנים 2016–2017 הנתונים נאספו על ידי מערכת מעקב אחר גורמי סיכון התנהגותיים.


החוקרים גילו כי 34% ממשתמשי הסיגריות האלקטרוניות דיווחו כי חוו דיכאון קליני, בהשוואה ל -15% מהאנשים שמעולם לא השתמשו בהנ"ל. כמו כן, 27% מהמשתמשים בעבר היו בעלי סיכוי גבוה יותר לדווח על דיכאון קליני, לעומת 15% מהללו שמעולם לא השתמשו בסיגריות אלקטרוניות.

 

סטודנטים במכללות, בגילאי 18-25, הדגימו את הקשר המשמעותי ביותר בין שימוש בסיגריות אלקטרוניות לדיכאון.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007