הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר חושף: גם חצי מוח זה מספיק
17.12.19

סיפורים על אנשים שחיים חיים נורמליים למדי אף על פי שחלקים גדולים של מוחם חסרים או פגועים, סותרים לכאורה את ההיגיון. אבל מתברר שהמוח שלנו ניחן בכישרון לעצב את יכולותיו מחדש ולעקוף את החלקים החסרים – כפי שמגלה מחקר חדש על חולים בעלי חצי מוח.

 

הֶמִיסְפֶרְקְטוֹמְיָה, או הסרת הֶמִיסְפֶרָה, היא הליך רפואי שנועד להקל את התסמינים של מחלת הנפילה (אפילפסיה), במקרים קיצוניים שעלולים לסכן חיים או שאינם מגיבים לטיפול תרופתי. במסגרת הטיפול הזה מסירים לחלוטין את ההמיספרה (החצי הימני או השמאלי של המוח) הפגועה או שמנתקים את העצבים שמחברים בין שני חצאי המוח, באזור שידוע בשם כפיס המוח (Corpus callosum).

 

חולים שעברו את ההליך בילדותם שומרים במפתיע על תפקוד שכלי ותנועתי טוב למדי, אך לא ברור איך זה מתאפשר. אנשי מעבדתו של לין פול (Paul) במכון הטכנולוגי של קליפורניה (קאלטק) הראו  בעבר שאצל אנשים שנולדו ללא כפיס המוח עדיין נוצרים קשרים בין חצאי המוח, אך עד כה לא נבדק מה קורה אצל אנשים שאחד מחצאי המוח חסר להם לגמרי. מחקר חדש של פול ועמיתיו מקדם אותנו צעד נוסף אל פתרון התעלומה.

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר עידו מגן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007