הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

משך השינה, איכות השינה והיארעות שבץ
17.12.19

שינה של 9 שעות ויותר בלילה ותנומות ארוכות בצהריים קשורים שניהם לסיכון מוגבר לשבץ מוחי, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Neurology.

 

כ- 32,000 מבוגרים סינים שיצאו לגמלאות, ללא מחלות לב וכלי דם או סרטן, השלימו סקרים על הרגלי השינה שלהם. לאורך מעקב של 6 שנים בממוצע, 5% חוו אירוע מוחי.

 

לאחר התאמה של כמה גורמי סיכון לשבץ מוחי, הסיכון לשבץ היה גבוה משמעותית בקרב אלו שדיווחו על שינה של 9 שעות ויותר בלילה, בהשוואה לאלו שישנו 7 עד 8 שעות (יחס סיכון מותאם, 1.23). התוצאות היו משמעותיות רק עבור שבץ איסכמי. הסיכון הוגבר באופן דומה בקרב אלו שנמו תנומות צהריים של 90 דקות ומעלה, בהשוואה לאלו שנמו 1-30 דקות (aHR, 1.25) והסיכון היה אף גבוה יותר בקרב הללו שהן תפסו תנומות ארוכות והן ישנו שנת לילה ארוכה.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007