הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם הטיפול בדיספפסיה בעזרת אסטרטגיית "בדיקה וטיפול" היא הטובה ביותר?
17.12.19

נראה כי בדיקה להמצאות Helicobacter pylori  ומתן טיפול מתאים היא אסטרטגיית הטיפול הטובה ביותר עבור דיספפסיה שלא טופלה בעבר, כך מצאה network Meta-Analysis שפורסמה בכתב העת BMJ.

החוקרים בדקו את תוצאותיהם של 15 מחקרים אקראיים שהקיפו יותר מ- 6000 חולים בוגרים, המחברים השוו בין חמש אסטרטגיות טיפול:

  • אנדוסקופיה מהירה
  • מבחן ל- H. pylori -ואחריו אנדוסקופיה לאחר ממצאים חיוביים
  • "בדיקה וטיפול" (לנוכחותH. Pylori )
  • דיכוי חומצה אמפירי
  • ניהול מבוסס תסמינים

הגישה שהביאה לסיכון הנמוך ביותר להישארות הסימפטומים הייתה אסטרטגיית "בדיקה וטיפול", עם סיכון יחסי של 0.89. אסטרטגיה זו הייתה יעילה יותר מאנדוסקופיה מהירה(RR, 0.90) . עם זאת, אף אסטרטגיה לא הייתה עדיפה בעליל על כל אחת אחרת.

 
 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007