הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ב- anastrozole מפחית את הסיכון לסרטן השד
17.12.19

ה- aromatase inhibitor – anastrozole מסייע למנוע סרטן שד בקרב נשים בסיכון גבוה, אלו ממצאיו של מחקר מעקב ארוך טווח שפורסם ב- Lancet. אף על פי כן, התרופה אינה משפיעה על התמותה מסרטן השד.

 

כ- 4000 נשים במנופאוזה המצויות בסיכון מוגבר לסרטן השד, חולקו אקראית לקבלת anastrozole או פלסבו מדי יום למשך חמש שנים. בעבר מצאו החוקרים שיעורי תחלואה נמוכים יותר לאחר חמש שנים.

 

כעת, לאחר חציון מעקב של 11 שנים, המטופלות ב- anastrozole עדיין הדגימו שיעורים נמוכים יותר של תחלואה בסרטן השד (4.4% מול 8.5%). ההפחתה המשמעותית ביותר בסיכון אירעה במהלך חמש השנים הראשונות (61%), אך ההפחתה בשנים הבאות הייתה עדיין מובהקת סטטיסטית (36%). החוקרים העריכו כי יש לטפל ב- 29 נשים למשך חמש שנים על מנת למנוע מקרה תחלואה אחד.

 

יתר כעל כן, גם הסיכון לסרטן עור שאינו מלנומה היה נמוך ב- 41% בקרב המטופלות ב- anastrozole.

 
 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007