הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר קושר צבעי שיער, מחליקים כימיים לסרטן השד
8.12.19

מחקר תצפית שפורסם בכתב העת הבינלאומי לסרטן, מצא כי השימוש בצבעי שיער ומחליקי שיער כימיים עלול להגביר את הסיכון לסרטן השד .

 

בערך 47,000 נשים אמריקאיות ענו על שאלונים לגבי השימוש במוצרי שיער, לאחר מכן עקבו החוקרים אחר שכיחות ההיארעות של סרטן השד במשך 8 שנים. בראשית המעקב למשתתפות לא הייתה היסטוריה של סרטן שד, אך הייתה להן לפחות אחות אחת שאובחנה כחולה.

 

במהלך המעקב דווח על כמעט 2800 מקרים של סרטן השד. לאחר התאמה מרובת משתנים, כל שימוש בצבע שיער קבוע בשנה הקודמת היה קשור לעלייה משמעותית של 9% בסיכון לסרטן השד. בקרב נשים שחורות בלבד, עלה הסיכון ב- 45%. מחליקי שיער נקשרו גם הם לעלייה בסיכון, אך רק כאשר נעשה בהם שימוש לפחות כל 5 עד 8 שבועות.

 

החוקרים מציינים כי כימיקלים מסוימים בצבעי שיער הוכחו כגורמים לגידולים במחקרים על בעלי חיים, בעוד שחלק מהמחליקים מכילים פורמלדהיד, מסרטן ידוע.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007