הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טרשת נפוצה: זן שכיח של הרפס ווירוס מגביר את הסיכון
8.12.19

מחקר חדש מבחין בין שני זנים דומים של הרפס ווירוס האנושי 6 ומגלה כי זן אחד מגדיל משמעותית את הסיכון לפתח טרשת נפוצה .(MS)

 

צוות החוקרים בדק את הנוגדנים בדמם של 8,742 אנשים עם טרשת נפוצה ו -7,215 איש שהיוו את קבוצת הביקורת. לאחר מכן בוצעו בדיקות דומות לקבוצה של 478 איש עם טרום טרשת נפוצה ו 476 מקרי ביקורת.

החוקרים בדקו את הנוגדנים כנגד שני החלבונים השונים ביותר בין HHV-6A ל- HHV-6B  ובכך הבחינו בין שתי צורות הנגיף.

 

נמצא כי משתתפים עם טרשת נפוצה מציגים סבירות גבוהה ב- 55% להציג נוגדנים כנגד החלבון HHV-6A מאשר הביקורות.

 

בקבוצת הטרום טרשת, אנשים עם זיהום נגיפי ב- 6A היו בעלי סיכוי גבוה יותר מכפליים לפתח טרשת נפוצה בהשוואה לביקורות. זיהום ב-, HHV-6B לא היה קשור לטרשת נפוצה.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007