הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם ממוגרפיה יכולה לאתר נשים המצויות בסיכון לאי ספיקת לב?
8.12.19

ממוגרפיה, בין היתר, מסוגלת להדגים גם היווצרות הסתיידות בעורקי השד. הסתיידות עורקי השד קשורה לרוב גם להצטברות מסוכנת של משקעי סידן בעורקים המעבירים דם מחומצן ללב - במיוחד בקרב נשים.


במסגרת המחקר ניתחו החוקרים נתונים מהרשומות הרפואיות של 278 נבדקות בגיל ממוצע של כ- 61 שנים. כל המשתתפות הללו עברו גם בדיקת ממוגרפיה וגם בדיקתCT  כלילית באותה השנה.


90 נבדקות (32%) אובחנו עם הסתיידות בעורקי השד, בעוד ש- 19 מהן (7%) סבלו גם ממאי ספיקת לב.


לאחר התאמת הניתוח למשתנים מתערבים - כולל גיל, סוכרת, לחץ דם גבוה וגורמי סיכון לאי ספיקת לב - החוקרים מצאו כי משתתפות עם הסתיידות בעורקי השד הציגו סבירות גבוהה פי 2.2 ללקות באי ספיקת לב, בהשוואה לנשים ללא הצטברות סידן.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007