הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Non-HDL-Cholesterol מנבא סיכון לאירוע קרדיווסקולארי ראשון
8.12.19

החוקרים מסכמים ב- Lancet כי רמות כולסטרול שאינו HDL קשורות באופן משמעותי לסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים ראשונים. וכי טיפול מתאים יכול להפחית מאוד את הסיכון של המטופל .

 

במסגרת המחקר נבדקו בערך 400,000 מבוגרים ללא היסטוריה של מחלה קרדיווסקולארית. לאורך מעקב חציוני של 13.5 שנים, התרחשו כמעט 55,000 אירועים קרדיווסקולאריים ראשונים.

 

הסיכון לאירועים היה הנמוך ביותר בקרב נבדקים עם הריכוז הנמוך ביותר של Non-HDL-Cholesterol ועלה באופן ליניארי עם העלייה ברמתו. הקשר החזק ביותר נצפה בקרב צעירים מתחת לגיל 45 בתחילת המחקר.

 

מנגד, הפחתת הרמות אף הפחיתה את הסיכון לאירוע קרדיווסקולארי משמעותי באופן ניכר. לדוגמא, אישה מתחת לגיל 45 עם ריכוזים של 145 עד 185 מ"ג / ד"ל ושני גורמי סיכון נוספים, הדגימה סיכון של 16% ללקות באירוע משמעותי עד גיל 75, הפחתת הרמות ב- 50% הפחיתה הסתברות זו ל- 4%.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007