הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השעון הביולוגי שמונע צלקות בלב
5.12.19

מחלת לב כלילית היא גורם המוות המוביל בעולם: בשנת 2016 לבדה מתו כמעט עשרה מיליון בני אדם ממחלות לב כאלה. המחלה פורצת כשכלי דם המזינים את שריר הלב (העורקים הכליליים), נהיים צרים יותר ויותר עקב הצטברות שומנים על דפנותיהם. התהליך הזה, שמכונה טרשת עורקים, עלול להוביל לכאבים בחזה ואף להתקף לב אם נוצרת חסימה מלאה של עורק המוביל דם ללב.

 

אחת הבעיות המרכזיות היא שגם אם החולה מגיע לבית החולים בזמן ומקבל טיפול מהיר, עלול להיווצר נזק לרקמה דווקא עקב חידוש זרימת הדם לרקמות, אחרי שלא קיבלו זמן מה חמצן וחומרים חיוניים אחרים. כשהזרמתם מתחדשת עלולה באופן פרדוקסלי להיווצר דלקת שתפגע ברקמה ותגרום לאי-ספיקת לב. לעיתים הדלקת אף מתפשטת לאיברים נוספים ועלולה לחולל הרס רקמות נרחב גם הרחק מהלב.

 

על מנת להתמודד עם הקושי הזה בחנה כריסטין רייץ (Reitz) ממעבדתה של תמי מרטינו (Martino) מאוניברסיטת גוולף בקנדה את מנגנון היווצרות הדלקת. במחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת Communications Biology ניסו החוקרים למנוע את התהליך הדלקתי ההרסני אצל עכברים חולי לב. הם התבססו על התפיסה הרווחת בתחום, שלפיה הפחתה של התגובה הדלקתית המוקדמת משפרת את סיכויי ההישרדות אחרי אי-ספיקת לב.

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת דניאלה אפלבלנט 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007