הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סף גבוה יותר של D-dimer מתאים לשלילת מקרים מסוימים של PE
5.12.19

העלאת הספים של בדיקת ה- D-dimer המיועדת לשלילת pulmonary embolism (PE) עשויה להפחית בבטחה את השימוש בבדיקות הדמיית חזה, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

מעל ל- 2000  מטופלים שהופיעו בחדרי המיון עקב סימפטומים העשויים להעיד על PE נבדקו באמצעות ה- Wells clinical prediction rule ובדיקת D-Dimer. PE נשלל בקרב הללו עם ציוןWells  נמוך ורמת D-dimer נמוכה מ- 1000 ng/mL, ובקרב הללו עם ציון Wells בינוני ו- D-dimer נמוך מ- 500 ng/mL – והללו לא עברו לכן בדיקות הדמיית חזה ולא קיבלו טיפול בנוגדי קרישה. (הפרוטוקול הסטנדרטי לשלילת PE הוא כאשר ה- D-dimer נמוך מ- 500 ng/mL). שאר המטופלים עברו בדיקות הדמיה וקיבלו טיפול בנוגדי קרישה.

 

מעל ל- 1300 מקרים נשללו באמצעות הקריטריונים הללו ולאורך 90 ימי המעקב, אף אחד מהמטופלים הללו לא חווה venous thromboembolism.

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007