הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מטה-אנליזה: דיכאון של הרופא קשור לטעויות רפואיות
5.12.19

דיכאון של הרופא קשור לעלייה בסיכון לטעויות רפואיות - ולהיפך – כך על פי מטה-אנליזה חדשה שפורסמה בכתב העת JAMA.

 

הניתוח כלל 11 מחקרים שדיווחו על קשר בין סימפטומים דיכאוניים לבין טעויות רפואיות (בדרך כלל דיווח עצמי) בקרב כמעט 22,000 רופאים. מרבית המחקרים נערכו בארה"ב, ושלושה רבעים כללו רק תושבים או מתמחים. להלן עיקרי הממצאים:

  • לרופאים שאובחנו עם דיכאון היה סיכון יחסי כפול לטעויות רפואיות.
  • בניתוח שהוגבל לשישה מחקרים אורכיים, דיכאון של הרופא היה קשור לסיכון מוגבר (62%) לטעויות רפואיות.
  • בניתוח של ארבעה מחקרים אורכיים שבחנו תסמינים דיכאוניים לאחר טעויות רפואיות, טעויות רפואיות היו קשורות לעלייה בסיכון של 67% לדיכאון שלאחר מכן.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007