הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צחצוח שיניים עשוי לשמור על בריאות הלב
5.12.19

מחקרים חדשים מגלים כי צחצוח השיניים שלוש פעמים או יותר ביום מפחית משמעותית את הסיכון לפרפור פרוזדורים ואי ספיקת לב.

 

צוות החוקרים בדק את הקשר בין פרפור פרוזדורים לאי ספיקת לב והיגיינת פה לקויה. הם השתמשו בנתונים של 161,286 אנשים. המשתתפים במחקר הנוכחי היו בני 40–79 שנים ולא הייתה להם היסטוריה של A-fib או אי ספיקת לב.

בתחילת המחקר, בין השנים 2003-2004, מדד הצוות את הגובה והמשקל של כל אחד מהמשתתפים ושאל אותם שאלות על אורח חייהם, בריאות הפה והיגיינת הפה. המשתתפים עברו גם בדיקות מעבדה, שכללו בדיקות דם, בדיקות שתן ומדידות לחץ דם.

 

במהלך תקופת מעקב חציונית של 10.5 שנים, 4,911 משתתפים קיבלו אבחנה של A-fib ו- 7,971 פיתחו אי ספיקת לב.

צחצוח השיניים שלוש פעמים ויותר ביום היה קשור לסיכוי הנמוך ב- 10% לפתח A-fib וב- 12% לאי ספיקת לב.

משתנים מתערבים - כולל גיל, מין, מצב סוציו-אקונומי, פעילות גופנית, צריכת אלכוהול, מדד מסת גוף וגורמים אחרים, כמו יתר לחץ דם - לא השפיעו על התוצאות הללו.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007