הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אוסטאופורוזיס: האם סלניום יכול להפחית את הסיכון?
3.12.19

מחקר שנערך לאחרונה בסין מגלה קשר בין צריכה תזונתית של סלניום לבין סיכון לאוסטיאופורוזיס. למרות שהמחברים לא יכלו לקבוע אם הקשר הוא סיבתי, הם קראו למחקר נוסף בנושא.

 

סלניום הוא מינרל קורט שחיוני לבריאות האדם. הוא ממלא תפקיד בפעילותן של מערכות רבות בגוף ונמצא במגוון רחב של מזונות, כולל דגים, רכיכות, בשר אדום, דגנים, ביצים, עוף, כבד ושום.

 

החוקרים ניתחו נתונים שנאספו מ- 6,267 משתתפים שביקרו בבית החולים שיאנגיא, סין.

 

כל המשתתפים היו בני 40 ומעלה והשלימו שאלונים מפורטים לגבי תדירות צריכת המזון.

 

בסך הכול, אוסטאופורוזיס תועד בקרב 9.6% מהמשתתפים - 2.3% בקרב גברים ו - 19.7% בקרב נשים. בעזרת נתוני השאלון, חולקו המשתתפים לארבע קבוצות, מצריכת הסלניום הגבוהה ביותר עד הנמוכה ביותר.

 

האנשים שצרכו את רמות הסלניום הנמוכות ביותר אף הדגימו את הסיכון הגבוה ביותר להתפתחות אוסטיאופורוזיס והחוקרים אף הבחינו בקשר תלוי מינון.

 

גם לאחר תקנון לגורמים כמו גיל, מין ו- BMI, הקשר עדיין נותר משמעותי, הן בקרב גברים והם בקרב נשים.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007