הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שמן זית כתית מעולה עשוי להגן מפני דמנציות שונות
3.12.19

מחקרים חדשים בעכברים מצביעים על כך שאימוץ תזונה עשירה בשמן זית כתית יכולה למנוע הצטברות רעילה של חלבון הטאו, שהוא סימן ההיכר של סוגים רבים של דמנציה.


החוקרים השתמשו במודל מבוסס עכברים שהונדסו גנטית כך שיצברו ריכוזים נמוכים של חלבון טאו נורמאלי. העכברים הוזנו בדיאטה עשירה בשמן זית כתית מעולה מגיל 6 חודשים. על פי כמה הערכות, זו המקבילה לכ- 30 שנות גיל אנוש.

עכברי הבקרה היו מועדים גם להצטברות טאו אך ניזונו תזונה קבועה.


שנה לאחר מכן – שווה ערך לסביבות 60 שנה גיל אנושי – נמצא כי מכרסמים בעלי נטייה לטאופתיה היו בעלי 60% פחות מרבצי טאו בהשוואה למכרסמי הביקורת, שלא קיבלו תזונה מועשרת בשמן זית כתית.


עכברים שקיבלו שמן זית כתית מעולה הדגימו גם ביצועים טובים יותר במבוכים סטנדרטיים ובבדיקות זיכרון של זיהוי אובייקטים חדשים.


יתר על כן, ניתוח דגימות רקמות המוח העלה כי העכברים שצרכו את שמן הזית הנוסף היו בעלי תפקוד סינפסות טוב יותר מאשר עכברי הביקורת, כמו גם נוירופלסטיות טובה יותר.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007