הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המוטציה שלא מקצרת חיים
21.11.19

בתחילת יוני השנה התפרסם בכתב העת המדעי Nature Medicine מאמר לפיו אנשים עם מוטציה שמקנה עמידות ל-HIV, הנגיף הגורם לאיידס, נמצאים בסיכון מוגבר למוות מוקדם. המאמר עורר עניין רב וידיעות עליו התפרסמו במקומות רבים. העניין המוגבר נבע מאירוע שהתרחש כחצי שנה לפני פרסומו: המדען הסיני חֶה גִ'יאַנְקוּי (He) הכריז על הולדת תאומות סיניות שהונדסו גנטית כדי ליצור בהן מוטציה דומה. אם המאמר נכון הרי חֶה לא רק עבר על כל כללי האתיקה כשהינדס את התאומות, אלא גם הבטיח שתוחלת חייהן תתקצר. 

 

המאמר הקושר בין עמידות ל-HIV לקיצור תוחלת החיים ספג ביקורות קשות ברשת החברתית טוויטר, מייד לאחר פרסומו. זה הוביל בסופו של דבר לכך שהמחבר הראשי שלו צייץ בטוויטר שהמאמר שגוי. לבקשת מחברי המאמר הוא נמשך מכתב העת שבו פורסם, וכך הוא לא יטעה חוקרים אחרים.

 

 

 

לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת נעם לויתן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007